II Święto Miodu

 

Ubiegła niedziela w Kośmidrach upłynęła pod znakiem Święta Miodu, które już po raz drugi mieliśmy wielką przyjemność organizować.  W programie znalazły się między innymi wykłady i szkolenia dla pszczelarzy, a także tematyczne zabawy dla dzieci. W trakcie trwania imprezy można było posmakować miodów z całej Polski.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji pszczelarzy. Po sakralnej części,  przyszedł czas na serię referatów członka PAN-  dr hab. Zbigniewa Lipińskiego. Prawie pięciogodzinne wykłady dotyczyły teorii, praktyki i istoty pszczelarstwa.

Kośmiderskie Święto Miodu było również okazją do degustacji wszelakich miodowych wyrobów oraz nabycia sprzętu potrzebnego do założenia własnej pasieki.  Dla dzieci przygotowaliśmy wiele edukacyjnych gier i zabaw, oczywiście odwołujących się do pszczelarstwa i pszczelnictwa.

Święto Miodu to także możliwość spotkania się lokalnych posiadaczy pasiek, którzy w niedzielę z chęcią wymieniali się swoimi doświadczeniami.

Po tematycznej części imprezy, przyszedł czas na występy artystyczne i zabawę do późnego wieczora.  Na scenie gościliśmy: Blaskapelle ze Świbia, Tymka Brzezińskiego, Dominike i Janusza Żyłka oraz niezawodnego Dj Dragona. Pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom za aktywne włączenie się w przygotowanie imprezy oraz za wszelaką pomoc. Mamy nadzieję że wszyscy doskonale się bawili i za rok spotkamy się znowu.

dav
DSC00345 DSC00366

Dodaj komentarz