III Święto miodu

W ubiegłą niedzielę już po raz trzeci w Kośmidrach odbyło się Święto Miodu. Tegoroczna edycja  (podobnie jak dwie poprzednie) przyciągnęła do naszej miejscowości pszczelarzy i miłośników miodu z całego regionu.

Obchody zainaugurowała Msza Święta w nowo wybudowanym kościele pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Na eucharystii obecni byli mieszańcy, a także przedstawiciele kół pszczelarskich z regionu oraz władze częstochowskiego Związku Pszczelarzy. Po mszy hodowcy pszczół przenieśli się do Karczmy Koszwice, gdzie odbyło się szkolenie, które poprowadził dr Benedykt Polaczek z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie. Tegoroczny wykład dotyczył nowoczesnych metod gospodarki pasiecznej i zgromadził niemałą liczbę uczestników. Dra Polaczka słuchało aż 120 osób!

Otwarte obchody Święta Miodu rozpoczęły się o godzinie 15. Na kośmiderskiej scenie wystąpił zespół B.A.R oraz Kabaretowa Grupa Biesiadna. Całą imprezę prowadził przyjaciel naszej miejscowości Marcin Wilczek.

Jak na Święto Miodu przystało, w czasie imprezy można było skosztować oraz kupić wiele rodzajów miodu i wytwarzanych z niego nalewek. Swój sprzęt zaprezentował także uznany w branży producent miodarek – firma Konigin z Gliwic. Na brak nudy w czasie Święta Miodu nie mogły narzekać również dzieci. Zostały dla nich przygotowane specjalne atrakcje. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchańcach i stoiskach z zabawami. O ich dobre humory dbali również profesjonalni animatorzy zabaw. Imprezę jak zawsze zwieńczyła zabawa taneczna. W tym roku poprowadził ją DJ Simon.

Organizatorami III Święta Miodu byli: Sołectwo Kośmidry, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kośmidry oraz Gmina Pawonków.

Zobacz zdjęcia: III Święto MioduGaleria zdjęć

Dodaj komentarz